Chyba się wszyscy zgodzimy, że umiejętność sprzedaży jest najważniejszą umiejętnością w biznesie.

Możesz mieć naprawdę fantastyczny produkt, zespół i obsługę klienta ale jeśli go źle sprzedajesz, to twoja firma może mieć więcej wydatków niż przychodów, a taka sytuacja prowadzi często tylko do jednego – zamknięcia przedsiębiorstwa.

Słaba sprzedaż jest jednym z głównych powodów sprawiających, że 70% przedsiębiorstw upada w ciągu pierwszych 2 lat działaności. 

W czym głównie leży problem?

Ano w tym, że wielu początkujących przedsiębiorców, którym brakuje umiejętności dobrej sprzedaży, stara się ją modelować u siebie na wzór tego co robią choćby wielkie korporacje. 

Ma to oczywiście swoje uzasadnienie – „skoro oni tacy wielcy tyle zarabiają, to musi oznaczać, że ich metody działają”.

Ale jak one często działają? 

Znasz ten model z pewnością. Jak często zdarza ci się odebrać telefon i usłyszeć po raz kolejny tę samą oklepaną formułkę:

“Dzień dobry. Mamy dla Pana dziś wyjątkową ofertę…?”

Jak reagujesz na takie metody sprzedaży?

Aby odnieść sukces w sprzedaży, trzeba wejść w buty swojego klienta i poczuć to co on czuje. Nie skupiać się na właściwościach produktu a właśnie na potrzebach klienta.

Sprzedaż to nie jest przekonywanie klienta do zakupu naszego produktu.
Sprzedaż do głębsze rozumienie jego sytuacji i pomoc mu w podjęciu decyzji zmiany jego życia na lepsze.

O dobrych praktykach w sprzedaży za pomocą słowa pisanego czyli copywritingu rozmawiałem już z jego mistrzem w odcinku drugim podcastu który znajdziesz pod linkiem biznescafe.com/odcinek2

A dziś z moim gościem porozmawiam o ŚWIADOMEJ SPRZEDAŻY czyli takiej, która pozwala nam więcej i lepiej sprzedawać swoją osobą.

Pomógł już setkom osób poprawić ich wyniki sprzedażowe. Jest trenerem Świadomej Sprzedaży –  praktykiem z wieloletnim doświadczeniem w komunikacji oraz budowaniu i zarządzaniu zespołem. Pasjonuje się psychologią, rozkładaniem rozmów sprzedażowych na części pierwsze oraz tworzeniu ich od podstaw. 

O tym jak sprzedawać więcej i lepiej powie gość tego odcinka – Marcin Kamoda. 


Książki:

Dale Carnegie – Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi 
Ken Blanchard – Jednominutowy Manager 

Linki:

Fanpage: https://www.facebook.com
Akademia Świadomej Sprzedaży:  akademia-swiadomej-sprzedazy-online

Kod zniżkowy o wartości 45GBP na Akademię Świadomej Sprzedaży dla 1 osoby: BIZNESCAFE